Önismereti tréning                          

Az önismeret szó hallatán sokan így reagálnak: “Ó, minek az nekem, ismerem én magamat elég jól!” A tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy ez a fajta önismeret pusztán a felszín kapargatása, amely önmagában nem segít a tudatosabb életben. És hogy mi értelme tudatosabban élni a mindennapokat céges környezetben?

Aki tisztában van a személyiségének mozgatórugóival, az képes: az önreflexióra, megfogalmazni a szükségleteit és az értékrendjét, felismerni és ezáltal kontrollálni az emóciókat, empatikus(abb)an viselkedni, elfogadni és fejleszteni a hiányosságait.

Az önismereti tréningen a fenti témákkal foglalkozunk, tapasztalataink szerint a tanultak nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy a résztvevők kiegyensúlyozottabban és hatékonyabban dolgozzanak a munkahelyükön.

ajánlatkérés kérdésem van

A krónikus stressz és kiégés kezelése

A krónikus stressz és a kiégés túlságosan gyakori az üzleti szférában. A kiégés mint probléma már igen régóta megfigyelhető, de érdemben csak néhány évtizede kezdett el vele foglalkozni az orvostudomány és a közvélemény. Ahogy a stresszről is sokáig azt gondolták, hogy menedzserbetegség, tehát a dolgozóknak csak egy részét érinti. Ma már tudjuk, hogy ez nem így van. A kiégés mindenkit érinthet teljesen függetlenül attól, hogy mivel foglalkozik. „A kiégés kialakulása egyértelműen elkülöníthető szakaszokból áll. Az eleinte megnövekvő lelkesedés napról napra elégedetlenségbe, szorongásba és félelembe csap át, melyet – ha az érintett személy nem tud megfelelően kezelni – a teljes frusztráció és apátia jellemez.”

A tréningen nem csak azzal foglalkozunk, milyen praktikákkal és módszerekkel lehet kezelni a már meglévő problémát, hanem nagy hangsúlyt fektetünk a megelőzésre is.

ajánlatkérés kérdésem van

A stresszkezelés napi gyakorlata és a lelki egészség megőrzése

Cikkek, videók és tanulmányok ezrei szólnak a stresszkezelésről, valamint a lelki egészség megőrzéséről. Ha a leírtakat könnyű lenne hasznosítani, nem lenne hiánypótló ez a tréning, amelyen az elméleti ismereteken kívül számos gyakorlati tanácsot is adunk.

A képzés során az alábbi fő témákkal foglalkozunk: a stressz keletkezése és működési mechanizmusa; a stressz hatása a szervezetre: hormonok és testi tünetek; kötelező és szabadon választott krízishelyzetek,; a Maslow és a Dilts piramis fontossága; a stressz hatása a különböző személyiségekre; a stresszkezelés egyedi lehetőségei; tüneti és oki kezelés; hétköznapi, könnyen megvalósítható praktikák kiégés és stressz ellen.

ajánlatkérés kérdésem van

Az online munkavégzés hatása lelki egészségünkre

Az online munkavégzésnek számos előnye és hátránya is van. Személyiségtől függ, hogy kinél melyik pólus a dominánsabb. Ugyanakkor a hatékony munkavégzés, a mentális egészség, valamint a lelki egyensúly megőrzése érdekében rendkívül fontos az önismeret és a tudatosság.

A tréningen a fenti témaköröket érintve dolgozunk azon, hogy a résztvevők jobban megismerjék saját “működésüket”. Az a cél, hogy ennek fényében képesek legyenek megfogalmazni- és a tettek szintjén megvalósítani azon igényeiket, amelyek révén az online munka során is képesek kiegyensúlyozottak

ajánlatkérés kérdésem van

A digitális eszközök érzelmi életünkre gyakorolt hatása

Mobiltelefon(ok), televízió, laptop, számítógép, tablet, okosóra: néhány eszköz, amellyel a többség több időt tölt, mint a párjával vagy a barátaival.

Számos kutatás bizonyítja, hogy ez a digitális dzsungel erősen hat az idegrendszerre, és ezen keresztül az érzelmekre, valamint az érzelmi fejlődésre. Noha a fenti eszközök a legtöbb ember számára – különösen munkavégzés közben – nélkülözhetetlenek, érdemes odafigyelni a tudatos használatukra.

A tréningen az alábbi fő témákat érintjük: a digitális/okos eszközök hatása az idegrendszerre; a digitális/okos eszközök hatása az érzelmekre, hangulatra; élet kütyük nélkül: a függőség felismerése és kezelése; kikapcsolódás: praktikák, hogy ne csak az eszköz kapcsoljon ki, hanem az elme is.

ajánlatkérés kérdésem van

Az érzelmi intelligencia fejlesztése

Érzelmi intelligencia (EQ): azon képesség, amely lehetővé teszi saját magunk és embertársaink érzelmeinek érzékelését és kezelését.

Az értelmi intelligenciához hasonlóan az érzelmi intelligencia is fejleszthető; mi több, fontos és érdemes fejleszteni annak érdekében, hogy az embertársainkkal kialakított kapcsolataink céges környezetben és a magánéletben egyaránt kiegyensúlyozottabbak legyenek.

A tréningen jellemzően az alábbi fő témákat érintjük: saját érzelmeink: a láthatatlan mozgatórugók; az EQ alapja és összetevői (önértés, kontroll, motiváció, empátia, társas intelligencia); szimpátia vs empátia; az érzelmi nevelés folyamata; társas készségek és fejlesztésük; zavaró impulzusok és azok hatása a kedélyállapotra.

ajánlatkérés kérdésem van